İŞİTME ENGELLİLERDE BEP OLMAZ MI?

Konuyu Cevapla + Yeni Konu Aç
[ 25-12-2007 ] İŞİTME ENGELLİLERDE BEP OLMAZ MI?
FORUMLARDA otistik çocuk için konuşma eğitimde öneri BAŞLIĞINDA 4. SAYFASINDA BEP VE PLAN ADIYLA İŞİTME ENGELLİLER ÖĞRETMENİ NEVZAT KIYMAZ TARAFINDAN HER OZEL EGITIMCI BEP HAZIRLAMASINI VE GUNLUK PLAN YAPMASINI BILIR ONEMLI OLAN BU PLANLARI BELIRLENEN HEDEFE ULASMAK İÇİN DOĞRU UYGULANMASIDIR BIRDE BILINMEYEN BIR KONU VAR İŞİTME ENGELLI OGERNCILERE BEP OLMAZ. YAZILMIŞ.UZMANIMIZ BİLİNMEYEN BİR KONU OLARAK İŞİTME ENGELLİ ÖĞRENCİLERDE BEP OLMAZ DİYOR. NE DERECE DOĞRU. REHABİLİTASYONLARDA BİREYSEL PLANLAMA NASIL YAPILIYOR?. BEP HAZIRLANMIYOR MU? BU KONUDA İŞİTME ENGELLİLER ÖĞRETMENLERİNDEN BİLGİ ALABİLİR MİYİZ?.
[ 26-12-2007 ] DEGERLİ HOCAM
SAYIN DEGERLİ HOCAM İŞİTME ENGELLİ BIREYLERE BEP OLMAZ SU ANA KADAR MEB TARAFINDANDA HAZIRLANMAMIŞTIR İŞİTME ENGELLİ OĞRENCİLERE BIREYSEL DERS PLANI VE GURUP DERS PLANI VARDIR AMA BEP Y
OKTUR BURDA ONEMLI OLAN BILGICLIK TASLAMAK DEGIL BILGIMIZI PAYLASMAKTIR BILINMEYEN KONULARDA
[ 26-12-2007 ] İŞİTME ENGELLİLER PROGRAMI
BENİM BİLDİĞİM KADARIYLA SHÇEK E BAĞLI REHABİLİTASYON MERKEZLERİNİN KENDİNE UYGUN PROGRAMLARI VAR. MEB E BAĞLI KURUMLARDA İSE ÖZEL EĞİTİM KURUMLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN YAYINLANAN PROGRAMLAR VAR . İŞİTME ENGELLİLERDE TALİM VE TERBİYE KURULU BAŞKANLIĞININ 09.07.2007 TARİH VE 132 SAYILI KARARI İLE ONAYLANAN İŞİTME ENGELLİLER BİREYSEL VE GRUP EĞİTİM PROGRAMI MEVCUTTUR. http://ookgm.meb.gov.tr/genelgeler/180707-56537.pdf BU PROGRAM UYGULANIRKEN HER ÇOCUĞUN DEĞERLENDİRME SONUCUNA GÖRE , DÜZEYİNE UYGUN BEP HAZIRLANIR VE UYGULANIR. ÖZEL,ÖZEL EĞİTİM KURSLARINDA BİREYSEL EĞİTİMDE BEP ZORUNLUDUR. ENGELLİ ÖĞRENCİNİN DÜZEYİNE GÖRE BEP HAZIRLANIR. BİR UZMANIN İŞİTME ENGELLİLERDE BEP OLMAZ DEMESİ GARİBİME GİTTİ. ÇÜNKÜ PLANSIZ VE PROGRAMSIZ EĞİTİM OLMAZ.
[ 27-12-2007 ] işitme engelliler
plansız ve programsız egıtımı kımse savunmaz ama işitme engellıler ıcın bep yoooookkkkktuuuuurrrrrrr işitme engelli bıreylerde gurup dıl ders planı ve bıreysel ders planı vardır Bep zıhın engellı bıreyler ıcın hazırlanır işitme engellı bıreyler ıcın yıllık plan hazırlanır bep hazırlamakta kolay bır ıi degıldır her uzmanda hazırlayamaz.
[ 27-12-2007 ]
özel eğitimci arkadaşlar her öğrencinin bepi vardır. bep olmadan hiç bir öğrenci ile çalışamazsınız. herkes için bep yapılabilir işitme,zihim,görme,üstün zekalı yada normal çocuk için herkes için bep yapılıp kendi performansına göre değerlendirilip öğretim yapılmalı. grup ders planını yada bireysel ders planı beplere göre yapılır.
[ 27-12-2007 ] bep
Mehmet bey size katılıyorum .Özel eğitimde bireysel ve grup eğitiminde BEP zorunludur.. BEP Kurumda uygulanan programda belirtilen , öğrencinin yetersizliğine göre hedef ve davranışları gösteren eğitim programıdır. Bireysel ve grup eğitiminde planlama BEP e göre yapılır.<BR>Özel eğitim sınıfları genellikle heterojen gruplardır. Farklı yetersizlikleri vardır. Grup eğitimi biraz zorlayıcı olabilir. Ancak planlı çalışılırsa eğitim öğretimde başarıyı yakalamak kolaylaşır. Planlama ise BEP siz olmaz. Ancak aynı yetersizlikleri görülenlere aynı BEP uygulanabilir. Türkçe ilkokuma yazma dersinde üç öğrenci aynı düzey grubuna alınıp , Matematikte farklı bir gruba alınabilir. Kısacası BEP öğretmenin kılavuzudur. Kılavuz olmadan bilmediğimiz yola gidemeyiz.
[ 31-12-2007 ]
Özel eğitim gerektiren tüm öğrenciler için bep hazırlanır ve uygulanır..
[ 02-01-2008 ] AYIP OLUR
BEP OLMAZSA AYIP OLUR HOCAM YAPMAYIN YANİ BEPSİZ YAPMAYIN
[ 04-01-2008 ]
İşitme engelli olsun zihin engelli olsun hiç farketmez hatta konuşma engelli çocuklar için de bep hazırlanır her işitme engelli çocuk aynı değildir ki sıradan bir yıllık plan hazırlayıp da ona göre grup dil dersi planı kişisel plan hazırlansın, üniversitelerde tam anlamı ile bep , böp yapmayı öğretmedikleri için sanırım böyle bir şey söyleme niyetinde bulundunuz.
Her üniversite farklı formatlarda bepi önerse de (Örn: performansa kimi üniv. olumsuzluk ekleri kullanmayın sadece bildiklerini ipuçları ile yazın derken diğeri .... yapmamaktadır, yetersizliği vardır diyebiliyor.)ortak nokta özel eğitimde bireysel farklılıklar söz konusudur, her çocuğa göre ayrı bep hazırlanır..
[ 05-01-2008 ]
bep siz özel eğitim mi olur o zamam adı özel eğitim olmaz daha öncedende arkadaşların belirtiği gibi önce bep yapıp perfonmas alınmalıki bireye özel bi plan yapılabilsin. bep yapmadan nerden başlıcağınızı nasıl anlaşılsın