özel eğitim okulu açma şartları

Konuyu Cevapla + Yeni Konu Aç
[ 18-01-2007 ] özel eğitim okulu açma şartları
Arkadaşlar özel eğitim okulu açma şartları ile ilgili bir şey bulamadım. Yani okulun bahçesinin alanı en az ne kadar olmalı, kapalı alanı en az ne olmalı, bunun gibi diğer şartlar. Yardımlarınızı esirgemeyeceğinizden dolayı teşekkür ederim. Orhan GÜMÜŞ
[ 18-01-2007 ] Özel Eğitim Okulu Standartları
http://ookgm.meb.gov.tr/Mevzuat_htm/yonetmelikler/OOKstyonduz.htm linkindeki "ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARINA AİT STANDARTLAR YÖNERGESİ" nin "C-ÖZEL, ÖZEL EĞİTİM OKULU " bölümünde istediğiniz bilgiler mevcuttur.Hatta sorduğunuz sorunun cevabı da yazılı."18-Oyun bahçesi: Bahçe olarak kullanılmak üzere ayrılan açık veya kapalı alan 50 m²den az olmamak şartıyla birey x 1,5 m² olarak hesap edilir." ve "7- Oyun etkinlik odası: En az 15 m2 olmalıdır. Birey başına 2,5 m2 yer hesaplanır. Programlara göre ayrı ayrı düzenlenecek oyun etkinlik odalarında en fazla birey sayısı; işitme engelliler 10, otistik 4, eğitilebilir 10, öğretilebilir 6, görme 10, ortopedik 10 bireyden oluşur." şeklindedir.
Saygılarımla.

[ 21-01-2007 ] şartlar
açacağınız kurumun ne olarak açılacağı önemli okul, iş okulu, rehabilitasyon, kurs buna göre değişiklikler var....
yeriniz varsa en uygun kurum açma tipini seçin eğer yeriniz yoksa açmak istediğiniz ne ise ona göre yer bulun.................. kurs mu,rehabilitasyon mu? gibi.......
[ 21-01-2007 ] çocuk gelişimi uzmanı.(cihan arslar)
merhaba bende yeni bir özel eğitim merkezi açtım okul açtım milli eğitimin standartlar yönergesinde her sınıfın ayrı ölçüleri var.fizyoterapist odası varsa bahçeye gerek yok.açık olarak bilgilenmek istiyorsanız hocam bana sorun ben dosyadan öğrenip bakarım.kolay gelsin.
[ 05-02-2007 ]
slm özel eğitim merkezi kimler açabiliyor bilgilendirirseniz sevinirim
[ 06-02-2007 ] Kimler Özel Eğitim Kurumu açabilir sorusuna Cevap
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINA BAĞLI ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİ nin 5. maddesine göre:
Medeni hakları kullanma ehliyetine sahip,Ahlâken kötü bir şöhrete sahip bulunmadığına ve ağır hapsi gerektiren veya yüz kızartıcı yahut kasdî bir suçtan dolayı altı ay veya daha fazla hapis cezası ile mahkûm edilmemiş olduğuna ilişkin Cumhuriyet Savcılığı belgesi alabilen en az ilköğretim diploması olan herkes kurum açabilir.
[ 15-04-2007 ] eğitim kurumu açmak?
Bir grup rehber öğretmen olarak özel eğitim alanında hizmet verecek bir kurum açmaya karar verdik
Ancak yeterli bilgimiz yok.kurs mu? rehabilitasyon merkezi mi? iş okulumu?
Hepsinin de prosedürü aynı mı? farklı mı?
İlk adım nedir?İlk başvuruda neler yapılması gerekiyor?
Ayrıca fizibilite çalışmalarımız tamamlanmak üzere. Açılış konusunda bize bilgi desteği verecek, şirkette sorumluluk alacak arkadaşlara ihtiyacımız da var.
[ 14-01-2015 ]
Merhaba Arkadaşlar. Ben kurum açmak istiyorum. Yaş sınırı var mı aceba? B
[ 14-01-2015 ] Kurum açmak
deniz Hanım:Beni ararsanız size her konuda destek olurum.(rcavdar2006@hotmail.com)05423187916
[ 16-01-2015 ]
Teşekkür ederm hocam kesin karar verdiğimde szden yardım alacğım. Açıkcası biraz terddüt ediyorum. Çünkü babamla yapacığım bu işi. Sonunda emekler boşa çıkarsa diye korkuyorum. Ben kendimde engelliyim ve o nedenle çocukları kurtarmak tek derdim. Sadece onlar güzel ve mutlu bir yuva kurmak.
[ 16-01-2015 ]
sayın deniz hanım özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi açmak için önce hazırlık yapmalısın,iyi bir öğrenci tarama ekibi ve öğretmen kadrosu kurmalısın,nerde açmak istediğini yazmamışsın ama ön bilgi olarak en a 75.000 tl nakit bina yerleşimi için ve enaz 75.000 tl yedek akçe olarak yani 150.000 tl varsa bu işe gir manevi değeri çok yüksek,maddi getirisi en az bir yıl sonra sana döner.nakit yoksa kredi ile yaparım dersen girme rezil olursun.eğer paran varsa korma ya allah de başla,ramazan beyin tercübesinden yararlanırsan iyi olur. iyi günler dileği ile
[ 16-01-2015 ]
Hayrettin bey merhaba. Yorumlardan anladığım kadarı ile sıfırdan açmak baya br riskli. Ben Hatay/dörtyol dayım . Burada devren bir kurum almak daha mantıklı geldi. Küçük bir yer olduğu için hoca bulmak biraz sıkıntılı, kimse gelmek istemez. Ayrıca ben almanca ve ingilizce biliyorum. Yani bireysel olarak kendim bu dersleri vermek istiyorum çocuklara.