özel eğitim okulu açma şartları

Konuyu Cevapla + Yeni Konu Aç
[ 18-01-2007 ] özel eğitim okulu açma şartları
Arkadaşlar özel eğitim okulu açma şartları ile ilgili bir şey bulamadım. Yani okulun bahçesinin alanı en az ne kadar olmalı, kapalı alanı en az ne olmalı, bunun gibi diğer şartlar. Yardımlarınızı esirgemeyeceğinizden dolayı teşekkür ederim. Orhan GÜMÜŞ
[ 18-01-2007 ] Özel Eğitim Okulu Standartları
http://ookgm.meb.gov.tr/Mevzuat_htm/yonetmelikler/OOKstyonduz.htm linkindeki "ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARINA AİT STANDARTLAR YÖNERGESİ" nin "C-ÖZEL, ÖZEL EĞİTİM OKULU " bölümünde istediğiniz bilgiler mevcuttur.Hatta sorduğunuz sorunun cevabı da yazılı."18-Oyun bahçesi: Bahçe olarak kullanılmak üzere ayrılan açık veya kapalı alan 50 m²den az olmamak şartıyla birey x 1,5 m² olarak hesap edilir." ve "7- Oyun etkinlik odası: En az 15 m2 olmalıdır. Birey başına 2,5 m2 yer hesaplanır. Programlara göre ayrı ayrı düzenlenecek oyun etkinlik odalarında en fazla birey sayısı; işitme engelliler 10, otistik 4, eğitilebilir 10, öğretilebilir 6, görme 10, ortopedik 10 bireyden oluşur." şeklindedir.
Saygılarımla.

[ 21-01-2007 ] şartlar
açacağınız kurumun ne olarak açılacağı önemli okul, iş okulu, rehabilitasyon, kurs buna göre değişiklikler var....
yeriniz varsa en uygun kurum açma tipini seçin eğer yeriniz yoksa açmak istediğiniz ne ise ona göre yer bulun.................. kurs mu,rehabilitasyon mu? gibi.......
[ 21-01-2007 ] çocuk gelişimi uzmanı.(cihan arslar)
merhaba bende yeni bir özel eğitim merkezi açtım okul açtım milli eğitimin standartlar yönergesinde her sınıfın ayrı ölçüleri var.fizyoterapist odası varsa bahçeye gerek yok.açık olarak bilgilenmek istiyorsanız hocam bana sorun ben dosyadan öğrenip bakarım.kolay gelsin.
[ 05-02-2007 ]
slm özel eğitim merkezi kimler açabiliyor bilgilendirirseniz sevinirim
[ 06-02-2007 ] Kimler Özel Eğitim Kurumu açabilir sorusuna Cevap
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINA BAĞLI ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİ nin 5. maddesine göre:
Medeni hakları kullanma ehliyetine sahip,Ahlâken kötü bir şöhrete sahip bulunmadığına ve ağır hapsi gerektiren veya yüz kızartıcı yahut kasdî bir suçtan dolayı altı ay veya daha fazla hapis cezası ile mahkûm edilmemiş olduğuna ilişkin Cumhuriyet Savcılığı belgesi alabilen en az ilköğretim diploması olan herkes kurum açabilir.
[ 15-04-2007 ] eğitim kurumu açmak?
Bir grup rehber öğretmen olarak özel eğitim alanında hizmet verecek bir kurum açmaya karar verdik
Ancak yeterli bilgimiz yok.kurs mu? rehabilitasyon merkezi mi? iş okulumu?
Hepsinin de prosedürü aynı mı? farklı mı?
İlk adım nedir?İlk başvuruda neler yapılması gerekiyor?
Ayrıca fizibilite çalışmalarımız tamamlanmak üzere. Açılış konusunda bize bilgi desteği verecek, şirkette sorumluluk alacak arkadaşlara ihtiyacımız da var.