SINIF ÖĞRETMENİ ARAYAN KURUMLARA MAİL ATIN

Konuyu Cevapla + Yeni Konu Aç
<< Geri1234İleri >>
[ 03-10-2006 ] SINIF ÖĞRETMENİ ARAYAN KURUMLARA MAİL ATIN
BEN SINIF ÖĞRETMENİ ARAYAN KURUMLARA ŞU MAİLİ ATIYORUM. BU YOLLA BİR ÇOK EĞİTİM KURUMU İLE GÖRÜŞÜP ONLARI KENDİ ÇAPIMDA BİLİNÇLENDİRMEYE ÇALIŞTIM.
""
Bireysel derslere girecek ve aileleri yönlendirecek, 20 günde eline aldığı bir belgeyle özel eğitimci olduğunu iddia edecek ve siz bu !!!özel eğitimci!!!ye düşük maaş vereceksiniz. hem sizin paranız cebinizde kalacak hem de dersler boş geçmemiş olacak. bir taşla iki kuş yani. peki siz bu eğitimin kalitesi hakkında bir şeyler yapmayı düşünüyor musunuz? sınıf öğretmenlerinin o sertifikaları hangi "amaç"la aldığını biliyorsunuz sanırım. lütfen; sizin gelişimsel geriliği olan bir çocuğunuz olsaydı (belki de vardır) 20 günde özel eğitimci olduğunu iddia eden ve BEP ne demek? diye ortalıkta dolaşan birisine çocuğunuzu vijdan azabı duymaksızın teslim edermiydiniz? Yada düşünün sizin hiç matematik dersinize türkçe öğretmeni girdi mi? (--rahatsızlık verdiğim için çok özür diliyorum. Kaliteye önem veren eğitiminizde başarılar diliyorum.--)""
[ 17-10-2006 ] ÇOK GÜZEL BİRSEY YAPIYORSUN
SAYIN HOCAM SİZİ DESTEKLİYORUM VE BİR ÖNERİ SUNMAK İSTİYORUM.AYNU FORUM U SİENİN HER YERİNDE AÇINIZ VE KİM NEREYE GİRSE AYNI HAK DAVAMIZI GÖRSÜN OKUSUN.
[ 02-11-2006 ]
merhaba, merak ettiğim bir konu var. şu an özel eğitim öğretmeni olduğu halde iş bulamayan arkadaşlar var mı?
özel kurumlarda yada devletin bünyesindeki kurumlarda ,sınıf öğretmenleri çalışıyor diye özel eğitim öğretmenleri açıkta mı kalıyor?
bilgilendirirseniz sevinirim.
[ 02-11-2006 ] Derya Hanım'a
Burada özel eğitimcilerin derdi sizlerin çalışması değil. Sınıf öğretmenlerinin bir iki aylık kurslar sonrasında özel eğitimci kimliği ile çalışmalarıdır. Ayrıca devletin bu sene zihinsel eng. öğrt. için 18 kişilik kadro açması ve var olan sınıf öğretmenlerine kurs vererek!!! zihinsel engelliler öğretmenlerinin kadrolarını doldurmasıdır. Merak ediyorum şuan meb. bünyesindeki sınıf öğretmenleri ülkemizin ihtiyacına yeterli geliyor mu?
[ 02-11-2006 ] Selçuk Bey`e
son birkaç yıldır sınıf öğretmenlerini zihinsel engelliler öğretmenliği kadrosuna atadıklarını sanmıyorum. sertifikalarla özel kurumlarda çalışabiliyorlar. MEB in aldıgı son kararda da imza yetkisine sahip olanlar çalışabiliyor. bu durum kimleri kapsıyor bilmiyorum ama. yani sandığınız gibi her sınıf öğretmeni bu kurumlarda çalışamıyor.ayrıca sınıf öğretmenlerinin atamalarıda 4-5 yıldır sıkıntılı.30,000 e yakın mezun varken 2000 kişi atanabiliyor. ülke ihtiyacını herkesi atayarak karşılayabilirlermi bende merak ediyorum.
[ 07-11-2006 ] tayyar bey
anlayamadım tavrınızı. bu cümleleri yazmanızı gerektirecek bir yorumda bulunmadım ben.merak ettiğim konuları sordum ve selçuk bey'e cevap verdim.
artık ne yaptıgınızın farkında değilsiniz galiba.
ünvanı sınıf öğretmeni olan birini bulup saldırıya geçiyorsunuz sizinle polemiğe girmeyeceğim beyfendi.
yazdıklarınızı tekrar okuyup ben ne demişim diye düşünün isterseniz. alla allaa
artık fikirlerimizide paylaşamıyoruz bu forumda herkes saldırganlaşmış......
[ 28-11-2006 ] derya hanıma ve tayyar beye
sevgili öğretmen arkadaşlar burda önemli olan özel eğitim öğretmenliğine atamalar değil atamaların sonuçları herkes iş bulur ama burda söz konusu olan bir insanın yaşantısı. özel eğitime muhtaç çocukların yaşamlarını kolaylaştımak bu işi en iyi yapabilecekler debiz özel eğitimcileriz bırakın da bu işi özel eğitimciler yapsın herkes uzmanlık alanı neyse ona yönelsin lütfen..gerçekten sınıf öğretmeni arkadaşlar özel eğitim konusunda hiçbir şey bilmiyor yazık o çocuklara....
[ 30-11-2006 ] tayyar bey,
Yazılarınızı düzenli olarak okuyorum ve çevremdeki öğretmenlerle bu konuları tartışıyorum.İstisnai olarak sınıf öğretmeni arkadaşlarımız arasından bu işi özveriyle yapmaya çalışan ve düşünceleriyle bizi şaşırtan arkadaşlarımız da var. Kaygılarınıza ve eleştrilerinize sonuna kadar katılıyorum. Ben özel bir kurumda çalışıyorum. Benim programımı bir sınıf öğretmenine aynen devretseler nasıl bir görüntüyle karşılaşırız bilmiyorum. Bu bir süreçtir, bu işe gerçekten kendini veren, birşeyler yapmaya öğrenmeye çalışan arkadaşlarımıza da aynı tepkileri verirsek biraz haksızlık etmiiş oluruz.
Sanırım bu konuyla ilgili olarak özel gereksinimli çocuğu olan sınıf öğretmenlerinin düşüncelerini dinlememiz bize yardımcı olacaktır...
Teşekkürler...
[ 13-01-2007 ] TÜM ÖZEL EĞİTİMCİLER OKUSUNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN
TAYYAR BEY SINIF ÖĞRETMENLİĞİ BAŞLIKLI KONUDA NASIL BİR MESAJ YAZMIŞ???sizce bir bayana çoğaltırım seni ne demek?? ne anlama gelir?? ve bu lafı bir eğitimci kullanır mı?? LÜTFEN MESLEKDAŞINIZIN MESAJINI OKUYUN;YORUMUNUZU EKLEYİN...DUYARLILIK GÖSTEREN HERKESE TEŞEKKÜRLER...
[ 16-01-2007 ]
bencede sınıf ögretmenlerinin özel eğitim sertifikası alarak çalışmasını uygun bulmak yerine tamameb saçmalık olarak buluyorum.özel eğitim sadece okuma yazma ögretmek değildir.davranış problemi olan çocuklarda eğitim vermesi en önemlisi.yani zihinsel engeli olan çocuklara okuma yazma ögretmek herkesin harcı değildir.saygılarımla.
[ 16-01-2007 ] murat beye
murat bey yazınızı şu an fizyoterapist arkadaş ile okuduk o da sizn gibi düşünüyor. siz fizyoterapistlerin yanımızda olduğunuza seviniyoruz çok teşekkürler. bu arada siz de dikkat ederseniz seviniriz meb beden eğitimi öğretmenlerine sizin alanınızla ilgili bir hizmet içi proğramı açmaya çalışıyor. biz engelleyemedik umarım sizler kendi alnınızda böyle bir saçmalık yapılmasını engellersiniz. saygılarımla
[ 04-05-2007 ] Aslan gibi çalışıyoruz.
20 gün değil 20 saat bile yeter de artar. Yeterki azim, istek ve yürek olsun. Herkese başarılar.
[ 08-05-2007 ] SINIF ÖĞRETMENİ ARKADAŞLARIN TAYYAR BEY(!) İN SEVİYESİNE DÜŞMEMESİNİ İSTİYORUM
eğitimciyim diye piyasada gezip de işi hakaretten başka birşey olmayan bir insana (!) cevap vermeyelim.bu konuları daha seviyeli,karakterli ve şahsiyet sahibi özel eğitimci arkadaşlarla tartışalım istiyorum..
[ 29-05-2007 ] ÖĞRETİMDE:SABIRLA TEKRAR TAKRAR DOĞRU DÜZELTME VE TEPKİ YAPAN KAZANIR SELAM
MEİL ATIN DİYORSUN ADAMLAR DURMUŞTA TANIDIĞIN VARMI BİZ ONA SERTİFİKA ALDIRIRIZ DİYORLAR. OOOOLDU CANIM DEDİM TABİKİ İÇİMDEN GEL ONUN TARTIŞİMASINI YAP DAHA ÇOK BU İŞTEN EN KARLI ..........GERÇİ BU İŞİ ÇOK İYİ YAPAN SINIF ÖĞRETMENİDE VARDIR EMİNİM. HERKEZ KENDİ ALANINDAKİ ÖĞRENCİLERLE ÇALIŞSA SÜPER OLUR .NASIL MI ? KURUM BUNA DİKKAT EDEREK ÖĞRENCİ VERİSE, NEDEN OLMASIN . ÖĞRETİMDE:SABIRLA TEKRAR TAKRAR DOĞRU DÜZELTME VE TEPKİ YAPAN KAZANIR SELAM
[ 31-05-2007 ] şu sınıf öğretmenleri olmasa.....
başka hanği konu pirim yapar sizce....bir grup sözüm ona eğitimcinin başka bir grup eğitimciye sövmesi hakaret etmesi.. eğitimcilerin forumu böyle mi oluyor maşalah hakaret eden ağızlarınız çoook yaşasındaaaa bu milletin çocuklarını eğitsin ninniiii
<< Geri1234İleri >>