4 YAŞINDA OĞLUM İÇİN DİL VE KONUŞMA TERAPİSTİ ARIYORUM

Konuyu Cevapla + Yeni Konu Aç
/ 2
[ 13-12-2006 ] 4 YAŞINDA OĞLUM İÇİN DİL VE KONUŞMA TERAPİSTİ ARIYORUM
MERHABA 4 YAŞINDA BİR OĞLUM VAR KONUŞMAMA PROBLEMİMİZ VAR BU SORUNLA İLGİLİ ÇOCUK PSİKOLOĞUNA GİTTİK VE BİZE HİÇBİR SORUN OLMADIĞI YALNIZCA ÇOK ACİL OĞLUMUN TAM GÜN BİR YUVAYA GİTMESİ GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ.BİZDE HEMEN YUVAYA VERDİK YAKLAŞIK 3 AYDIR YUVAYA GİDİYOR HERŞEYİ BİLİYOR ANLIYOR KENDİNE GÖRE ANLATIYOR AMA KONUŞMUYORDU BENİM SÖYLEDİKLERİMİ BİLE TEKRARLAMAYI REDDEDİYORDU YUVADAN SONRA BİRÇOK YENİ KELİME SÖYLEMEYE BAŞLADI ŞİMDİLERDE SÜREKLİ YENİ KELİMELER ÖĞRENİYOR DÜN YUVANIN PSİKOLOĞU İLE GÖRÜŞTÜK OĞLUMUN DİL VE KONUŞMA TERAPİSTİNE GİTMESİNİN ( EN AZINDAN BİR KERELİK ) UYGUN OLDUĞUNU SÖYLEDİ SİZDEN RİCAM BUNUNLA İLGİLİ TAVSİYE EDEBİLECEĞİNİZ BİR TERAPİST VARMI ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER
[ 13-12-2006 ]
anadolu ünv. dilkom dan herkes olabilir
[ 14-12-2006 ]
Sayın Dilek GÜZEL,

Verdiğiniz bilgilerden çocuğunuzun sorununun gecikmiş dil ve konuşma olduğunu düşünüyorum. Ama tabii ki en doğru tespit bir uzman tarafından değerlendirildikten sonra yapılacak olandır. Hangi şehirde yaşadığınızı söyler ve mail adresinizi verirseniz size Murat Bey'in de dediği gibi Dilkom'dan mezun alanında uzman olan kişilere yönlendirebilirim.

Saygılarımla
[ 13-01-2007 ]
İSTANBUL BEYLİKDÜZÜNDE OTURUYORUM
[ 01-09-2007 ]
Sn.ELCİN TADIHAN Ben de 3.5 yaşında kızım için BURSA da bize yardımcı olabilecek Konuşma terapisti arıyorum.Araştırdığımda Bursa da hiç yok değişik branşlardan kişiler kısa süreli seminer alıp kendilerini konuşma terapisti olarak lanse ediyorlar dendi. Bana da bu konuda yardımcı olursanız size müteşekkir kalırım.
[ 28-09-2007 ]
sayın Elçin Tadıhan, 6yaşındaki bir öğrencim için istanbul avrupa yakasında(topkapı tarafında)çok acil dil ve konuşma terapisti aryıorum.yardım ederseniz sevinirim.kritik zamanı atlatmasından korkuyorum.konuşurken ne söylediği çok fazla anlaşılamıyor.ağız yapısı diş yapısı konuşma organları tamamen normal işlveler gösteriyor,fakat..
yardım ederseniz sevinirim
saygılarımla..
[ 06-10-2007 ] Alternatif öğretmen
Yorumlarınızı okudum,ne güzel dil ve konuşma terapistlerine önem veriliyor,çocuklar alanın uzmanından yardım almalı bu kesin bir gerçeklik.Anadolu üniv. dilkomda uygulamalara katılmıştım,benim kendi öğrencilerim ve biçok çocuk için düşündüklerim:yuva,oyun ortamı,huzurlu bir aile ortamı, çocuğun akranları içinde lider olması,ideal belirlemeleri-ya da güçlü çizgi film karekterleri belirleyip onlar gibi davranmaları(temel reis şöyle yapardı gibi..)
Ayrıca gecikmiş dil sorunu olabileceği gibi çocuğun seviyesine uygun kelimeyle konuşulması da önemli,tek kelime cümle dönemler gibi.
Dil taklitle de edinildiğinden çocuğa yakın yerden anlaşıılır şekilde konuşulmalı.Çocuk işaretle isediğini elde etmemeli,anlatmalı,ilişkilerde premack uygulanmalıdır(sen benim istediğimi yaparsan ben de seninkini yaparım)
[ 06-01-2008 ] 3 YAŞINDAKİ KIZIM İÇİN KONUŞMA TERAPİSTİ ARIYORUM
KIZIM YARIM DAMAKYARIĞI OLARAK DOĞDU.1,5 YAŞINDA AMELİYAT OLDU ŞU ANDA 3 YAŞINDA.KONUŞAMIYOR.PLASTİK CERRAHİ KONUŞMA TERAPİSTİNİN GÖRMESİ GEREKTİĞİNİ SÖYLÜYOR.ANCAK ADANA VE CİVARINDAKİ ŞEHİRLERDE KONUŞMA TERAPİSTİ BULAMIYORUM.ADANADA DİL TERAPİSTİNE GÖTÜRDÜM AMA YANLIŞ YER OLDUĞU SÖYLENDİ.SİZLERDEN RİCAM BU YAZIMI OKUYAN BANA YARDIMCI OLURSA SEVİNİRİM.ÇOK ZORDAYIM.KIZIM İÇİN GEÇ KALMAK İSTEMİYORUM.EMAİL ADRESİM karargah-01@hotmail.com
[ 07-01-2008 ]
Sn. Hande Hn.,

Bursa'da yaşadığınızı ve çocuğunuzla ilgili yardım almak istediğinizi belirtmişsiniz. Nasıl bir araştırmadan sonra Bursa'da uzman dil ve konuşma terapisti olmadığını öğrendiniz bilemiyorum ama bu konuda en sağlıklı bilgiyi almak için Anadolu üniversitesi Dilkom'u ararsanız size Bursa'daki uzmanların isim ve tel. vereceklerdir
[ 08-01-2008 ] HANDE HANIM'A
HANDE HANIM BURSA ÇOCUK HASTANESİNDE ÇALIŞIYORUM VE KONUŞMA TERAPİSTİ OLARAK ÇALIŞAN 2 UZMAN TANIYORUM.HASTANEDEN ULAŞIRSANIZ YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞAYIM .TEL.0224 234 48 48 /1298-1230 İYİ GÜNLER.
[ 26-04-2008 ] dilek hanıma
dilek hanım madem beylikdüzünde oturuyorsunuz hem size çok yakın hem de çok iyi bir dil ve konuşma terapisti önereceğim. Erhan Uysal kıraç rehabilitasyon merkezinde kendisi 25 yıl bu işi almanyada yapmış alanında uzmandır. Detaylı bilgi isterseniz 02126894110 u arayabilirsiniz Erhan Beye ulaşın... selamlar..
[ 13-07-2013 ] konuşma
merhaba benim adım zeynep kızımda telaffuz hataları var konuşurken kelimeleri yutuyor bunun için hastaneden ve ramdan rapor verdiler fakat raporu karşılan kurum buluyorum benden hem rapor hemde üstüne para istiyorlar birde üstüne devlet ödenek yapmıyor diyorlar lütfen bana yardımcı olun istanbul avrupa yakasındayım heryere bakdım zati dil terapisti bulunmuyor bulduğum yerlerde para istiyor
[ 16-06-2014 ] Prof.Dr.Ahmet Konrot
Bu konuda akla gelen ilk isim Prof.Dr.Ahmet Konrot kendisi İstanbul'da isterseniz telefon ve mail bilgilerini paylaşabilirim.
[ 17-06-2014 ] Yardım
Sayın anneler.Çocuklarınızla ilgili,önce yapacağınız şey tam teşekküllü bir hastaneye gidip çocuğunuzun sağlık durumunu öğrenmeniz gereklidir.Ondan sonra ne yapacağınıza karar vermelisiniz.Hiçbir şey yapamıyorsanız bulunduğunuz yerde rehberlik ve araştırma merkezleri vardır.(Ram)Oraya başvurunuz.Orası devletin kurumu.Ücretsiz.Ayrıca;Bulunduğunuz bölgede Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon merkezleri vardır. İnternet 'ten bulunduğunuz ilçenin Özel Eğitim Merkezlerinin iletişim numara ve adreslerini bulun.Onlar size yardımcı olacaktır.
Uzman veya öğretmen arkadaşlar.Uzaktan teşhis koymayın.Yanlış olmakta!İsterseniz istihareye yatın.Rüyada çaresini de bulursunuz...Birileri para kazanacak diye veli ve insanları yormayın.Teşhis hemen koyulmuş,"Gecikmiş Konuşma"!Nerede ,hangi bilimsel araştırmanın sonucu söylüyorsunuz.Dil -Konuşmanın yaptığı şey konuşamayan çocuğu konuşturmak değil,konuşan ancak yanlış konuşan,sesleri yanlış çıkaran,şive ve yerel ağzı kullanan çocuklara yardımcı olunabilir. Zihni gelişimi olarak geri olan ya da zihni bir rahatsızlığından dolayı konuşamıyorsa,dil konuşma uzmanı ne yapar?Önce işinizi iyi öğrenin .Sonra tavsiyelerde bulunun.Bu aileleri önüne gelen soyuyor.Sizde buna çanak tutmayın.ÖNCE YAPILACAK ŞEY ÖZEL EĞİTİMLE İLGİLİ KURUMLARI VE HASTANELERİ BULMAK.TAM TEŞHİSİ KOYDURMAK. ÖNCE PROBLEM NETÇE ORTAYA KONULACAK.TEŞHİS İYİ VE DOĞRU OLURSA TEDAVİ KOLAY.Selamlar.Kolay gelsin.Selamlar.Ramazan Çavdar Özel Eğitim Uzmanı.
[ 08-07-2014 ]
Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen
y.y
Ayrıntılar için üye girişi yapınız
ramazan bey sizi kutluyorum.insanların tüm gelişim alanlarını hiçe sayarak sanki sadece konuşamayan çocuğun problemi bazı sesleri farklı çıkarmak ya da dil dudak yarığı gibi organik problemler varmış da çocuk o yüzden konuşamıyor havası yaratmak ve diyar diyar konuşma terapisti aramak gayretlerine çanak tutmak ne acı verici.çocuk 4 yaşında ve konuşamıyorsa gecikmiş konuşma deyip kendince tanı koymak ve çocuk psikiyatristine yönlendirmemek böylece ailenin zaman kaybetmesine vesile olmak uzmanların yapmaması gereken hassas bir konu.bu çocuk neden konuşamıyor hala testlerle vb.tıbbi ölçütlerle değerlendirildimi ki.yönlendirmenizdeki açıklamanız için teşekkürler.umarım sizin gibi kişiler sayesinde insanlar çocuklarına gerçekten en gerekli ve en acil şekilde yararlı olabilecek şekılde rehberlik edebilirler.saygılarmla.klinik psikolog yonca yüksel
/ 2