dilkom mezunları nerelerde çalışabilir?

Konuyu Cevapla + Yeni Konu Aç
[ 18-01-2010 ] dilkom mezunları nerelerde çalışabilir?

merhaba, ben dilkomda master yapmayı düsünüyorum. nasıl bir bölümdür, bitirmek zor mudur. çalışarak da bitirilebilir mi. haftada kaç gün ders vardır. terapist ünvanını almak icin tezsiz veya tezli y.l.den hangisi bitirilmelidir. bu acıdan ikisi arasında bir fark var mıdır. mezunları nerelerde çalışır. is bulma güclügü var mıdır. yani okadar emekten sonra is bulamayanlar var mıdır. maasları ne aralıktadır. dilkomda okuyan veya bu bölümden mezun olan arkadaslar beni bu konularda bilgilendirebilirse cok sevinirim. simdiden tesekkürler.

[ 22-01-2010 ]
bu forumda hic konuşma terapisti yok mu arkadaslar.. sorum havada kaldı iii mi??
[ 14-02-2010 ] Meryem Hanım'a...
Dil ve konuşma terapistliği yüksek lisans programına başvuru için gerekli koşulları (üds, ales ve lisans not ort.) sağladıktan ve kabul aldıktan sonra minimum 3 yıl eğitim alıyorsunuz. Uzman ünvanını almak için tezli veya tezsiz yl yapmak farketmiyor. Tezsiz yl nin farkı biraz daha fazla kredi almak ve proje yapmak durumunda olmanızdır. Özellikle ilk 2 yıl hafta içi günleri program için boşaltmanız gerekmektedir. Çünkü oldukça yoğun bir ders programı ve toplam 400 saatlik uygulama yapma zorunluluğunuz vardır. Çalışma olanaklarına gelince, mezun arkadaşlarımız hastaneler, rehabilitasyon merkezleri, özel merkezler vb gibi birçok birimde çalışabilmektedir. Ücretler ile göre değişmekle birlikte, tatminkardır. Hiçbir şekilde iş bulma sıkıntısı yoktur... Umarım sorularınıza yeterince yanıt verebilmişimdir.

Öğr. Gör. Dr. Bülent TOĞRAM
A. Ü. DİLKOM
[ 21-02-2010 ]
ben puanlarıma güveniyorum ama maalesef ek is olmadan okumam imkansız gibi görünüyor..
[ 23-11-2010 ] dil konuşma terapistliği
Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen
S.Y
Ayrıntılar için üye girişi yapınız
sayın Toğram, bölüm hakkında ve ders içerikleri hakkında biraz daha bilgi verebilmeniz mümkün mü?
Mesela hangi zamanlarda bölüme öğrenci kabul ediliyor?
Birçok yüksek lisans bölümünde dersler ve eğitimler haftanın birkaç gününe sıkıştırılabiliyor acaba bu bölüm için de bu geçerli mi? yoksa her güne dersler yayılmış durumda mı? Eğer böyleyse gerçekten bizim gibi çalışmak zorunda olanların bu alanda yüksek lisans yapması zor gibi görünüyor. Teşekkürler
[ 27-11-2010 ]

Derslerin içeriklerine Anadolu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü'nün web sitesinden erişebilirsiniz. Ancak şunu belirteyim ki, dersler oldukça yoğun ve uygulamalı. Birkaç güne sıkıştırılması mümkün olmuyor. Bilimsel hazırlık sınıfında dahi -ki, en rahat olunan sene- haftada yarım gün çalışma imkanı bile bulamayabilirsiniz. Eğer gerçekten dil ve konuşma terapisti olmak istiyorsanız, 3 sene boyunca çalışmamayı (en azından haftaiçi) göze almalısınız.

[ 01-05-2013 ]
Merhaba
Dilkom yüksek lisans programına sınıf öğretmenliği mezunları başvurabiliyor mu? Ayrıca adayların dil sınavının %25 i alınıyor bu sene yds çok zordu sizce bu etkili olacak mı? Yani puanlarda bir düşün söz konusu olabilir mi? Bilgilendirirseniz çok sevinirim.