ÇOCUK ESİRGEME KURUMLARINDAKİ ENGELLİLER ÖĞRETMENLERİ

Konuyu Cevapla + Yeni Konu Aç
[ 09-04-2008 ] ÇOCUK ESİRGEME KURUMLARINDAKİ ENGELLİLER ÖĞRETMENLERİ
ÖZEL EĞİTİM ÖĞRETMENLERİ ÇOCUK ESİRGEME KURUMLARINA NASIL ALINIYOR? ÇALIŞMA ŞARTLARI NELER VE ASIL ÖNEMLİSİ NELER YAPILABİLİYOR?NELER YAPILAMIYOR/ İMKANLARI VE SINIRLILIKLARI NELER HEM ÖĞRENCİ HEM DE ÖĞRETMEN ADIĞNA.BİLGİSİ OLANLARI BEKLİYORUM. ÖĞRENMEK ADINA . GEÇEN GÜN ANNESİ ÖLMÜŞ 30 YAŞLARINDA ZİHİNSEL ENGELLİ BİR ÖĞRENCİ GELDİ. YAŞLI ANNEANNESİ BAKIYORMUŞ BABASI DA YATALAKMIŞ. ANNEANNESİ BAKAMAYACAĞINI SÖYLEDİ. BUNLARA DEVLETİN HANGİ KURUMUNA YÖNLENDİREBİLİRİZ/ REHABİLİTASYON ?BİLGİNİZ VARSA LÜTFEN YAZINIZ.
[ 26-04-2008 ] merhaba
ben istanbul da çalışıyorum , SHÇEK e bağlı bir rehabilitasyon merkezinden bazı çocukları eğitime alıyoruz. ama özel özel rehabilitasyon merkezinde. bizim çalıştığımız yerde hiçbir özel eğitim öğretmeni yok zaten özel eğitimci çalıştırabilecek ödenekleri olmadığını söylüyorlar. çalışanlar lise mezunu çocuk gelişimciler ve eğitimcilikten çok çocuklara bakıcılık yapıyorlar. ama kendilerini yönlendirecek kişilere ihtiyaçları olduğunu söylüyorlar. belki genel merkez yerine bölge bölge görüşebilirsin müdürleriyle. sanırım sözleşmeli eleman alıyorlar ve haftada 6 gün çalışıyorlar. sabah 8:00-akşam 17:30 gibi. ama dediğim gibi çalışanlar lise mezunları . belki özel eğitimciler için farklı olabilir. çünkü fizyoterapistleri eğer gece nöbete kalırsa 2 gün izinli sayılıyor bildiğim kadarıyla.
[ 27-04-2008 ] teşekkür ederim
sadece çocuk esirgeme kurumlarında özel eğitimcilerin çalıştığını bilip şartlarını merak ettiğim için sordum. bilgilendirdiğiniz için gerçekten sağolun. iyi çalışmalar.
[ 28-12-2008 ] jale sarıtoprak a
SHÇEK te özel eğitim öğretmeni çalışabilmektedir. ancak şu anda SHÇEK e rehabilitasyon ve eğitim görevi verilmediğinden (bakım görevi vardır) özel eğitim öğretmenleri için cazip (ücret ve çalışma ortamı) değildir.
[ 28-12-2008 ] özürlünün kalacağı yer sorunu varsa
jale Hanım,
eğer özürlünün kalacağı yer ve bakım sorunu varsa. bir yakını veya siz bir dilekçe ile İstanbul İl sosyal hizmetle rmüdürlüğüne müracaat edebilirsiniz. bundan sonrasını İl Müdürlüğü takip edecektir. aciliyet durumuna göre hareket edeceklerdir. başka altarnatif öneriler de verebilirler.
[ 06-01-2009 ] teşekkürler...ve bir soru daha...
arkadaşlar yeni atamalarda 3 görme engelliler öğretmeni sosyal hizmetlere atanacak diye duydum. bilgisi olan var mı? bakanlıklar arası geçiş zor deniyor. hani sosyal hizmetlere atanıp sonrada öğretmenlik için başvurulduğunda... yeni atanacak arkadaşlar için yazıyorum bunları. duyumların ötesinde yazılı kaynakla destekleyecekler varsa okuruz.
[ 03-03-2009 ] son soruyu bende merak ettim...
görme engelliler öğretmenliği mezunları sosyal hizmetlere gerçekten atanabiliyor mu ? eğer öyle bir durum varsa tam olarak statüsü nedir ?
şimdiden tşkler...
[ 02-04-2009 ] shcek i merak eden arkadaslara
arkadaslar bu kurumda öğretmen branş ayrımı diye bir şey yok sadece öğretmen kadrosuyla çalışıyosun eğer ki yatılı rehabilitasyonlara veya benzeri kuruluşlara atanırsan ücretlerde farklılık var.ancak shcek in eğitimciler için uygun olmadığını düşünüyorum.Tamamen bakıma yönelik.Buraya atanmak kolay amma burdan başka kurumlara nakil olmak çoook zorrrrrrrr.Siyasi çevren varsa tabi herşey mümkün....Bu kuruma gelmek isteyenler daha fazla düşnmesi lazım alternatifiniz varsa ona yönelmenizi tavsiye ederim.saygılar...